Vai reklāmu izvietošana blogā aizbaida apmeklētājus?

BlogAds.lv and Google AdSense logoVai izvietot reklāmas savā blogā, lai tādējādi gūtu finansiālus ienākumus (Blog Monetizing) ir jautājums kuru sev uzdod gandrīz katrs blogeris. Blogošanas pamatdoma parasti ir šīs nodarbes darīšanas negūstot no tā ienākumus. Bet ja šāda iespēja ir (gūt ienākumus) – vai to izmantot? Galvenais jautājums ir – vai reklāmu izvietošana blogā aizbaidītu daļu no regulārajiem apmeklētājiem? Uz šo jautājumu tālāk centīšos atbildēt. Ak jā – uz šo ierakstu mani pamudināja šis ieraksts.

1) Ja blogā izvietotas reklāmas, kuras nav uzbāzīgas, tad tās nekādā gadījumā neaizbaida apmeklētājus. Kas ir uzbāzīga reklāma? Pie tādām es pieskaitītu reklāmas, kuras ir pārāk mirgojoša. Kā arī tās, kuras traucē pārskatīt blogu vai atrodas ļoti tuvu navigācijai, kā rezultātā pat netīšām sanāk uz tām uzklikšķināt.

2) Ja no reklāmas vizuālā noformējuma nav saprotams, ka tā ir reklāma – izvietojiet pie tās uzrakstu, ka tā ir reklāma. Pretējā gadījumā bloga apmeklētājs var uzskatīt izvietotās reklāmas par maldināšanu. Savukārt, ja reklāmā jau ir redzams, ka tā ir reklāma (uzrakstu jau nodrošina reklāmas serviss vai arī reklāmas dimensijas ir jau ierastos lielumos), tad par šādu reklāmu jūs negūsiet savu lasītāju dusmas.

3) Atcerieties patiesību – jūsu regulārie lasītāji jau ir pieraduši pie reklāmu izvietojuma, tāpēc visticamāk būs jau iemācījušies to ignorēt. Līdz ar to, ja viņi reklāmu vairs neievēro, tad arī par viņu aizbaidīšanu varat neraizēties. Reklāmu visbiežāk pamana nejaušie apmeklētāji vai arī tādi, kas nesen sākuši apmeklēt jūsu blogu. Savukārt, ja jūs bieži mainīsiet reklāmas izvietojumu lapā, tad tas ir potenciāls risks apmeklētāju aizbaidīšanai. Tāpēc, ja nolemjat savā blogā izvietot reklāmas, bet gribat paeksperimentēt ar reklāmu izvietojumu – informējiet par šo soli savus lasītājus – viņi sapratīs.

Nobeigumā gribētos teikt, ka ne jau prātīgi izvietota reklāma ir tas, kas spēj aizbaidīt apmeklētājus. Ja uzturēsiet savu blogu svaigu (regulāri publicēsiet ierakstus), turklāt darīsiet to interesanti, tad apmeklētāji kļūs tikai vairāk.

5 comments

  1. Visvairāk tracina uzlecošas flaš-reklāmas vai lielas bildes lapas vidū.

    Pret nelielām text-only reklāmā kautkur maliņā man nav iebildumu (tāpat tās nelasu un neievēroju ;)

  2. 1) kā var atslēgt bilžu smailijus?
    2) kā var ierakstīt nākamo komentāru, kad uzspiests submit? Teksta rakstīšanas lauks paliek pelēks un neko nevar izdarīt! Pašam ar javascript:void(..) jāhako ir?

  3. Ja tu par komentāru pievienošanu šeit tad nezinu. Šitais ajax’veidīgais komentāru pievienošanas veids nav manis rakstīts. Bet paskatīšos kas un kā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.