PlaneShift – bezmaksas MMORPG spēle

Lai gan neesmu liels spēļu fans, nolēmu nedaudz paskatīties ko tad nozīmē tik ļoti populārais žanrs – MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game). Populārākās šī žanra spēles spēlē miljoniem cilvēku. Bet kā jau ierasts – par Linux pasaules iemītniekiem, kā potenciālajiem geimeriem īpaši neviens nedomā. Ar to es domāju, ka nav īpaši daudz tādu spēļu, kuras būtu paredzētas arī Linux. Neņemsim vērā tās, kuras var palaist izmantojot emulatorus. Ja skatamies MMORPG spēles Linux videi, tad šī nelielā saraksta augšgalā ir PlaneShift. Kopumā jau reģistrējušies vairāk kā 400000 šīs spēles spēlētāju. Kaut gan uzreiz jāsaka, ka šis skaitlis neļauj spriest par spēles popularitāti. Lieta tāda, ka pētot cik vienlaicīgi spēlētāju spēlē šo spēli – skaitlis svārstās ap 150. Tas ir ļoti, ļoti maz gan salīdzinot ar citām populārajām MMORPG spēlēm, gan PlaneShift reģistrēto lietotāju skaitu.

Mazliet par spēli un iespaidiem. Spēles instalācija aizņem ap 230MB. Lejupielādēt var gan caur HTTP gan BitTorrent. Paredzēta gan Windows, gan Mac, gan Linux. Spēles pamatprincipi vienkārši – izveidojam savu varoni un attīstam viņu. Attīstīšana notiek pildot dažādus uzdevumus (quests), gan par iegūtajiem līdzekļiem trenējot savu varoni. Grūti visu aprakstīt, jo pats spēlēju tikai dažas stundas un visu līdz galam vēl neesmu sapratis.

PlaneShift PlaneShift PlaneShift

Sastopot citus spēlētājus ar viņiem ir ieteicams aprunāties un uzdot kādus neskaidros jautājumus. Cilvēki ir izpalīdzīgi. Varbūt daži uzvedas kā kārtīgi ignoranti, bet daži ir ļoti izpalīdzīgi. Jāmin arī tas, ka spēlē ir visai daudz dažādu tehnisku problēmu. Piemēram, bieži vien nobrūk spēles serveris. Tas gan esot vairāk saistīts ar to, ka iznākusi jauna PlaneShift versija. Spēlējot spēli pamanīju arī dažus laukumus kur ir pazudušas tekstūras utt. Nu redzēsim ka būs tālāk. Katrā ziņā projekts ir interesants un ievērības cienīgs. Vienīgi nezinu vai Latvijā arī kāds spēlē. Ja spēlē būtu labi padalīties ar zināšanām, lai varētu vienkāršāk questus izpildīt. Tātad – ja kāds PlaneShift spēlētājs ir, tad dod par sevi ziņu komentāros vai arī #[email protected]

4 comments

  1. Īsti vīri spēlē World of Warcraft uz MacOSX.

    Taisot Squares 3D, kurš gāja gan uz Windows, gan GNU/Linux, gan MacOSX, es sapratu kāpēc cilvēki netaisa spēles priekš GNU/Linux operētājsistēmas. Viens vienīgs čakars ar n-tajiem distributīviem un n-tajām bibliotēku versijām. Nu jā, ja ir paredzēts darbināt softu tikai priekš vienas vienīgas konfigurācijas, tad nav problēmu, vai arī, ja izplata softu sources veidā, un tad lai lietotājs pats kompilē spēli (taču tādā gadījumā dabiski, ka spēlei popularitāte parasto mirstīgo vidū nav garantēta).

    MacOSX šajā ziņā ir tālāk advancējusies, priekš tā izveidot strādājošu spēli bija diezgan maz problēmu. Ppat priekš vecajiem PowerPC makiem – uz tiem skvēri ar strādā bez problēmām.

  2. bubu – starp citu. Kā šogad ir spēļu konkursu? Taisi kaut ko? Ja jā – kāds progress un vai būs arī Linux versija geimam?

  3. Nop, tika domāts kautko taisīt (un pat iesākts), taču uzradās citi plāni – saistībā ar tiem pašiem Kvadrātiem. Daudz neko vēl nepateikšo, jo kas zi, visādi var gadīties un nekas neiznākt, bet ja viss iznāks, gan jau padzirdēsi kautko šajā sakarā.

  4. Es kaut kad pamēģināju to PlaneShift. Secinājumi? … salīdzinot ar daudziem citiem MMORPG, baigais mēsls. Pat Free kategorijā var atrast labākas MMORPG, kaut vai Entropia Universe (kuru gan daudzi neuzskata par bezmaksas, bet es tajā neesmu ieguldījis nevienu $).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.