Pirmie iespaidi par HP Compaq 6715b un Windows Vista

Kā jau iepriekš minēju – biju nolēmies iegādāties Open akcijā piedāvāto datoru HP Compaq 6715b. Tā arī izdarīju. Izpētot maksājumu grafiku secināju, ka tā arī ir, kā biju plānojis. Finālā šis dators man būs izmaksājis ~568Ls. Domāju, ka šādas kvalitātes datoram, turklāt ar iespēju to nomaksāt pa daļām, tas ir pat ļoti labi. Šoreiz nezīlēšu par to vai cits modelis būtu labāks, bet tikai teikšu, ka šis ir izdevīgs piedāvājums.

Pats datora korpuss ir melns un stirpi kantains, bet ir OK. To, kādas specifikācija ir šim datoram es neuzskaitīšu. Ja ir interese – varat apskatīt šeit. Neko diži pastāstīt par kvalitāti nevaru, jo aparāts lietots tikai vienu dienu. Vienīgi jāmin ir tas, ka vairākas stundas pastrādājot ar Touch-pad roka sāk sāpēt. Tāpēc uzdevums nr1 – iegādāties peli. Ak jā – vēl var piebilst par ekrāna matricas kvalitāti. Varētu vēlēties augstāku izšķirspēju (tagad ir 1280×800), bet krāsu, spilgtuma, skata no sāniem ziņā – ir ļoti labi. Paspēlējos ar pirkstu nospiedumu lasītāju. Strādā visai labi.

HP Compaq 6715b

Pirmais darbs, ko darīju pēc Windows Vista uzlikšanas bija liekās programmatūras noņemšana. Tika noņemts Norton Internet Security, Microsoft Office un ar to saistītās lietas, kā arī vēl šis tas. Visu HP programmu kaudzi atstāju. Vēl ir jāizpēta bez kurām no lietām var iztikt un bez kurām nevar. Netīšām liekot Windows izvēlējos latviešu valodu. Kaut gan tagad nolēmu, ka paeksperimentēšu un pamēģināšu kā tas ir – dzīvot ar programmām latviešu valodā. Par latviskojumiem uzreiz jāsaka – brīžiem ir nekorekti locījumi. Bet visvairāk tracina dažu lietu tulkojums. Piemēram, Restart ir iztulkots smuki – Pārstartēšāna. Bet kādā Y pēc Shut down ir jāsauc par Beidzēt? Ja jau izmantojam tādus vārdus kā pārstartēšana, kādēļ nevaram shut down tulkot kā izslēgt? Vēl viens no intuitīvi nesaprotamiem tulkojumiem. Kā tulkojas Extract (lai atarhivētu kaut ko)? Nu ne jau atarhivēt, bet izvilkt. Sviests.

Windows nenormāli tracināja ar to, ka pēc katra klikšķa prasīja vai tiešām es to gribu darīt. Katras programmas palaišanu jāapstiprina. Foldera izveidošanas procesā iekš Program files vispār reizes 4 ir jāpasaka, ka es to tiešām gribu darīt. Labi, ka ir iespējams šo apnicīgo uzbāšanos atslēgt. Tā arī izdarīju un tagad jūtos daudz labāk. Sānu rīkjoslas jēgu arī nesaprotu. Iespēja uzlikt tur pulksteni, rss savācēju un citas drazas var. Bet vai vajag? Neredzēju jēgu šim pasākumam un sānu rīkjoslu atslēdzu. Tagad neaizņem vietu uz ekrāna, ka arī ietaupu resursus.

Datoram līdzi nāca Windows Vista lētākā versija – Home Basic. Tāpēc nevaru dot atsauksmes par iespējām, kuras nodrošina citas Windows Vista versijas. Šai versijai nav Aero interfeiss. Bet neskatoties uz to vizuālā ziņā Vista izskatās interesanti. Jā – varbūt sākumā nesaprotami, turklāt vietām šķiet, ka dažādu animāciju ir par daudz, bet gan jau ka laiku palietojot pierastu un tas liktos tikai normāli. Kad agrāk lietoju XP – izmantoju klasisko (Win2k) izskatu. Taču tagad, sev par lielu izbrīnu, labāk izmantoju Vista izskatu nevis klasisko.

Nepatīkami pārsteidz datora startēšēšanai nepieciešamais laiks. No ieslēgšanas pogas nospiešanas līdz brīdim, kad varu atvērt kādu programmu paiet vairāk par 2 minūtēm! Process ir sekojošs: 00:00 – 00:15 ir melns ekrāns, 00:15-00:50 parādās HP logo un citas lietas (iespēja palaist recovery sistēmu utt), 00:50-01:43 parādās Windows logo un grafisks elements kurš norāda uz to, ka sistēma tiek ielādēta, 01:43 parādās pieslēgšanās logs, lai varētu izvēlēties lietotāju un ievadīta paroli, septiņu sekunžu laikā izvēlos autorizēties ar pirkstu nospiedumu un to izdaru, 01:50 sākas tālāka ielāde, 02:15 – varu palaist programmas. Manā skatījumā tas ir daudz par ilgu. Iespējams, ka var atslēgt kaut ko lai šo procesu paātrinātu. Par to vai tas izdosies, ziņošu citreiz. Programmu palaišana ir ātra. Vismaz tās, kuras tagad esmu salicis. Pagaidām neko resursrijīgu neesmu laidis, tāpēc objektīvāk veiktspēju varēšu novērtēt vēlāk.

Pagaidām tas arī viss.

74 comments

 1. varbūt kāds var atbildēt par to video atmiņu? Vai tiešhām ir problēmas uzlikt uz 512? Esmu nolēmis iegādāties minēto kompi, bet tagad sāku shaubīties, jo izlasīju, ka problēmas ar video atmiņu un ekrāns arī nav labākais. Gribētu portatīvo darbam un kādām spēlēm. Varbūt kāds var sniegt kompetentu atbildi?

 2. 2 arno: Nezinu kā var uzlikt 512MB – vismaz nekur konfigurējamās vietās to neredzēju. Bet vienu tev varu pateikt noteikti – ja tu meklē datoru spēlēm, tad tu skaties nepareizā virzienā.

  Visiem, kam gribās 512MB ieteiktu nomierināties un dzīvot ar 128MB. Pastāstīšu kāpēc.
  Pirmkārt: piešķirot 512MB video nāksies šķirties no ievērojama RAM daudzuma, bet lielais RAM ir viens no šī notebook plusiem.
  Otrkārt: spēļu spēlēšanā primārais ir video procesors nevis atmiņa. Tāpēc, ja pat jūs piešķirtu 1GB video izmantošanai – spēles no tā ātrākas nepaliktu. Šaurā vieta būs video procesors. Tāpat nebūs nekādas starpības vai jūs dodad 128MB vai 256MB.

 3. Es gandrīz izlēmu izmantot šo salīdzinoši izdevīgo piedāvājumu, tomēr pārdomāju, jo salīdzinot ar citiem mūsdienu portatīvajiem, šis ir pārāk liels un smags priekš manām vēlmēm.
  No vecajiem baudītajiem modeļiem būtu foršs šis: HP Compaq nc4000.

  Labi – pagaidām neesmu notriecis pustūkstoti! :)
  Lai visiem priecīga dzīvošana!

 4. varbut kads zina par lidzigu cenu kaadu labaaku piedavaajumu? shobrid arii izskatu piedavajumus un taisos iegadaties portatiivo :)

 5. aizmirsu piebilst ka labprat veletos kaut ko no hp tieshi, bet primarais laikam butu procesors kaut kads krutaks

 6. nu re man izmaksaaja :
  1. iemaksa 490
  2. viens ieturejums 4,17
  3. atlikusha kredita pirmslaiciga dzeshana 41,58
  KOPA:535,75ls

 7. A kas notiek ar to Office pēc 60 dienu triāļa??? Un vai pēc tam ir iespēja uzlikt nelegalo officu???

 8. Pēc 60 dienu triāļa Off paliek par Vieweri. Labāka Off versija ir Enterprise Edition – var dabūt torrentos vai DC. Labāk tātad negaidi to 60-to dienu, novelc uzreiz Enterprise, noinstalē nost preinstalēto un uzliec vietā Enterprise. Pēc savas pieredzes iesaku.

 9. Puikas – mieru! Zagt programmatūru vairs nav modē. Turklāt ja gluži negribās maksāt par pilno Microsoft Office pakotni ir divi varianti:
  1) Izmantot OpenOffice vai StarOffice bez maksas!
  2) Nopirkt Microsoft Office komplektu studentiem.Komplektā iekļauts Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint un OneNote. Turklāt attiecīgo komplektu varēs likt uz 3 datoriem un tas maksās tikai 26Ls.

 10. nu vot, man arī šis verķis ir, neviens draivers neiet kopā ar XP . :( vismaz cik esmu izmeklējies… vai kāds var palīdzēt?

 11. HP pat oficiāli piedāvā downgrade iespēju Windows Vista uz XP (biznesa pakai), tā ka viņu Webā noteikti jābūt draiveriem. Ja cītīgi meklēsi – gan jau atradīsi.

 12. neiesaku pirkt cau open.lv , cilveku apcakaresana , visiem kas macaas? , izradas ka no 18 , pectam izradijas kad vajag 200 ls pirmo iemaksu , pectam izradijas kad manai mammai ari vajag garantu , reali ta ka tur ir teikts nemaz nopirkt vinju nevar ,bez iemaksas

 13. nu ko sakat tagad par to kompi portatīvo?it kā bija doma to iegādāties,bet cik esmu dzirdējis- esot kaut kādi brāķi un garantija ar jāizmanto- var iegrābties!!! neziņā???

 14. Brāķis var gadīties jebkuram datoram. Tāpēc, tas nav kritērijs.

  To vai ir vērts nosaka tas vai ir iespējams iegādāties labāku datoru par šo cenu. Kad es pirku (tātad pirms 4 mēnešiem) šis bija labākais piedāvājums. Taču vai tā ir tagad, nezinu gan. Visticamāk, ka vairs nebūtu grūti atrast kādu citu vai pat labāku piedāvājumu attiecīgajā cenu kategorijā. Būtiski ir vispirms nodefinēt to, kādam mērķim dators tiks izmantots, kā arī summu kādu var atļauties maksāt. Un tad meklējumi var sākties.

 15. man jau ar vairākus mēnešus ir šitas portatīvais.

  jautājums sekojošs. gribētu pielikt klāt operatīvo atmiņu, attaisīju vaļā, bet man par pārsteigumu – redzu tikai vienu slotu un atmiņu uz kuras uzrakstīts 1gb. apgaismojiet mani, kas tas pa joku???

  sistēmā uzrādās, ka ir 2gb. pastāstiet? kā arī kur un un cik var dabūt bluetooth štruntiņu?

 16. Es arī veiksmīgi iegādājos šo datoru! BT un kirilicas trūkums uz klaviatūras ir vienīgie šī datora trūkumi. Atmiņu nolēmu nepirkt, bet pāriet uz Windows XP pro. HP mājas lapā izrādījās, ka bija visi nepieciešamie draiveri, bet daudz viņu bija arī! Pārliku Windows no Vista uz XP un bēdu nezinu. Ielādes ātrums arī ļoti ātrs. Burtiņus veikalā 636 iegādājos un uzlīmēju. Par datoru tagad varu teikt tikai to labāko :)

 17. Tiem, kas gribēja palielināt RAMu vai pielikt Bluetooth. To visu var darīt pac, tik vaig novilkt no HP pdf ar nosaukumu, tipa, ‘service manual’- tur ir aprakstīts gan kā tikt pie abiem RAM slotiem, gan kā pielikt Bluetooth (BT). Pats ieliku savam kompim to moduli. Oficiāli to var izdarīt servisa firmā, protams, par attiecīgu maksu. Pats to BT moduli dabuju no drugāna, kuram ir kaut kāds vecāks HP portatīvais ar iebūvēto BT, viņi visi HP laikam ir vienādi. Izmēģināju, darbojās. Drugānam, kuram to BT nevajadzēja, par to tika 10Ls, man likās gan izdevīgi, gan godīgi. ;-)

 18. Sveiki. Klau, es arī iegādājos to pašu kompi. Kas tur ir ar to Bluetooth? kas jādara, lai viņš ietu???

 19. lasiju lasiju bet taa arii nesapratu :) kaads var konkreeti pateikt ,kaa to vistu novaakt un samainiit pret win XP ,meeginaju clean install ,met pie 50 % the file placed on yr win hd is not valid win xp sustem image ;/ hz taisiju jaunu install ar visiem drive no oficiaalaas homepage 0000 efect ,tas pats,mosh kaadas idejas? bios sim laptop nu reti skops ( HP compaq 6715B )

  ps. tas pats ar win vista ultimate uc.

  saaku domaat mosh RAMs genoht?

  nezin raxtiet ,shai probleemai jaatiek cauri:)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.