GMetrix vizuāls skaitītājs

Izdomāju ka tā, kā GMetrix vēl nepiedāva vizuālos skaitītājus, tad izviedošu tādu pats. Tā arī izdarīju. Tagad lapas kreisajā malā (tur kur citi skaitītāji un logo) ir arī GMetrix skaitītājs. Tam ir divas iedaļas. Pirmā ir Rank, kura norāda uz vietu topā, bet otrā Hosts, kura norāda uz apmeklētājiem tekošājā nedēļā. Dati tiek ņemti reālajā laikā. Kešingus netaisīju, jo mans blogs nav no tiem apmeklētākajiem, tāpēc nekādu slodzi šim skriptam radīt nevajadzētu.

Man jau šķiet, ka interesantākais ir Rank parametrs. Tā varētu būt tāda kā sacensība starp blogeriem. Kuram augstāks Ranks pēc attiecīgās statistikas sistēmas datiem. Bet varbūt tā ir tikai tāda muļķīga iedoma. Katrā ziņā līdz neienāks protesti no GMetrix cilvēkiem tikmēr šito skaitītāju izmantošu. Vienīgi, ja viņiem ienāks prātā doma ļoti bieži mainīt lapas HTML kodu, tad gan skriptu, kurš ģenerē skaitītāju neatjaunošu.

Vizuāli viņš izskatās šādi: GMetrix counter

Labots: Tagad skaitītājs tiek kešots. Lai nebūtu lieka slodze GMetrix serverim – skaitītājs tiek atjaunots reizi pusstundā.