GMetrix vizuāls skaitītājs

Izdomāju ka tā, kā GMetrix vēl nepiedāva vizuālos skaitītājus, tad izviedošu tādu pats. Tā arī izdarīju. Tagad lapas kreisajā malā (tur kur citi skaitītāji un logo) ir arī GMetrix skaitītājs. Tam ir divas iedaļas. Pirmā ir Rank, kura norāda uz vietu topā, bet otrā Hosts, kura norāda uz apmeklētājiem tekošājā nedēļā. Dati tiek ņemti reālajā laikā. Kešingus netaisīju, jo mans blogs nav no tiem apmeklētākajiem, tāpēc nekādu slodzi šim skriptam radīt nevajadzētu.

Man jau šķiet, ka interesantākais ir Rank parametrs. Tā varētu būt tāda kā sacensība starp blogeriem. Kuram augstāks Ranks pēc attiecīgās statistikas sistēmas datiem. Bet varbūt tā ir tikai tāda muļķīga iedoma. Katrā ziņā līdz neienāks protesti no GMetrix cilvēkiem tikmēr šito skaitītāju izmantošu. Vienīgi, ja viņiem ienāks prātā doma ļoti bieži mainīt lapas HTML kodu, tad gan skriptu, kurš ģenerē skaitītāju neatjaunošu.

Vizuāli viņš izskatās šādi: GMetrix counter

Labots: Tagad skaitītājs tiek kešots. Lai nebūtu lieka slodze GMetrix serverim – skaitītājs tiek atjaunots reizi pusstundā.

7 comments

 1. Ar PHP :) It kā jau nekā sarežģīta nav. Tik vien kā skriptam jāpiekonektē pie GMetrix, jāpaņem lapu, jāizgriež attiecīgie dati, jāuzlīmē uz bildītes un bildītes veidā jāatgriež.

  Man jau bija doma, ka varētu šo skriptu piedāvāt arī citiem, bet nezinu:
  1) Ko par šādu skriptu esamību teiktu GMetrix cilvēki;
  2) Vai viņi paši nedomā kaut ko tādu uztaisīt jau tuvākajā laikā;
  3) Vai mans kodēšanas stils ir pietiekami smuks, lai rādītu citiem. Mazliet kautrīgs esmu.

 2. Visu html’u parsē? Tas gan neprāts. Lieki noslogu gmetrix serveri. Drīzāk sazinies ar gmetrix bosiem, un iesaki lai piedāvā mazu xml failiņu, kurā ir vajadzīgā infa.

 3. Nu ne vairāk noslogo serveri, kā vienkārši atvērt lapu, vai tad nē? Turklāt manam blogam dienā ir 100-200 hiti tikai. Domāju, ka nekāda dižā slodze no tā nav.

  Par XMLiem esmu sazinājies. Atbilde bija, ka varbūt kaut kad būs. Bet kad varētu būt nav ne jausmas.

  bubu – ja jau lapas paņemšana ar (fsockopen, fputs, fgets) ir smaga – tad to var arī nokešot. Piemēram, atjaunot counteri reizi 30minūtēs. Vai tomēr uz maniem 200 hitiem nav jēgas?

 4. Nu man laikam php vēl nav tik lielas saprašanas, žēl gan, bezmaz domāju, ka ģēnijs esmu un tagad tu man šitā… :D Joks, protams, bet par to kodu tu varētu gan GMetrix bosiem uzjautāt un tad ar mums padalīties ;)

 5. Labi – lai nebūtu lieka servera raustīšana – uzliku cache uz 30 minūtēm. Tātad šis vizuālais counteris uztaisa maksimāli 48 konekcijas pie GMetrix servera dienaktī. Turklāt ja viņiem lapas arī nāk no cache, tad tā nu gan nav nekāda slodze. :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.