TheVideoBay.org – jaunums no ThePirateBay.org

Jau kādu laiku klīda runas par to, pie kāda projekta strāda ThePirateBay.org (lielākā BitTorrent trackera) izstrādātāji un uzturētāji. Tagad ir ieviesusies lielāka skaidrība šajā jautājumā. Jaunais projekts sauksies TheVideoBay.org un būs video straumēšanas projekts. Tāds, kā YouTube, bet tomēr ar vienu lielu atšķirību – bez cenzūras.

Interesanti kādu risinājumu viņi izdomās, lai apietu autortiesības, jo torrent gadījumā pie viņiem reāli lejupielādējamie faili (mūzika, video utt.) neglabājas, taču TheVideoBay.org gadījumā glabāsies. Šķiet, ka viņi ir izdomājuši kaut ko ļoti labu, jo viņi saka, ka “Mēs ejam uz brīvu sistēmu, ar risinājumu neuztraukties daudz par autortiesībām, bet arī nepārkāpt likumus. Mēs netaisam revolūciju pasaulē, bet speram mazu soli uz priekšu”.

Ja tiešām viņi būs atrisinājuši autortiesību jautājumu (tātad – apgājuši), tad šis varētu kļūt par vienu ļoti apmeklētu un iecienītu resursu.

Nedaudz vairāk informācijas šeit.

1 comment

  1. Ir divas metodes, kā atrisināt autortiesību jautājumu: 1) Adobe Flash`ā veidots P2P straumēšanas klients un servera pusei normālā valodā rakstīts klienta softs. Teorētiski nekas nereāls.
    2) Maksās autortiesību atlīdzības no ienākumiem par reklāmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.