Nedaudz par Aldems

Ceru, ka šis ieraksts nesanāks kā reklāma vai antireklāma. Gribu nedaudz padalīties ar informāciju par ISP (interneta servisa nodrošinātāju) Jelgavā – SIA Aldems. Šī provaidera pakalpojumus izmantoju jau vairāk kā gadu un jāsaka ka ir vērojams liels progress. Ja attinam bildi atpakaļ, tad jāsaka, ka bija brīži, kad gribēju no Aldems pakalpojumiem atteikties, bet to neizdarīju tikai tāpēc, ka nebija normālas alternatīvas (uz to laiku manā dzīvesvietā pat Lattelecom nebija pieejams). Problēma bija sekojoša: lēns pings, kā arī reizi pāris stundās uz kaut kādam sekundēm vai pat reizēm uz minūti/divām pazuda internets. Citas dienas bija kārtībā, bet citas raustīšanās. Nav jau grūti iedomāties kā tas var izvest no pacietības. Šī raustīšanās bija, jo Aldems links līdz Rīgai bija radio kanāls. Bet tad vienu dienu padzirdēju, ka Aldems gatavojas pāriet uz optiku līdz Rīgai. Domāju – nu super, pagaidīsim un tad domās mainīt provaideri vai nemainīt. Pienāca noliktais datums, kad jābūt optikai, bet nekā… Tad nākamais datums… un atkal nekā. Protams, ne jau Aldems vaina, jo viņi paši kabeli neraka, bet vienalga tracinoši. Tad vienu dienu tika paziņots – “Esam uz optikas līdz Rīgai”. Un ziniet ko? Ne vien pingi uzlabojās, bet vairs nebija tāda tīkla raustīšanās, turklāt pieauga interneta ātrums. Pašreiz kopējais Aldems Interneta pieslēguma resurss sastāda 400 Mbit/sek – vietējais un 40 Mbit/sek – ārzemju. Tā rezultātā tiek nodrošināts ātrums 2-5Mbit/s Latvijai un 1Mbit ārzemes. Protams, ja visi uzreiz sāktu noslogot sev izdalītos resursus, tad šādu ātrumu nebūtu iespējams nodrošināt, bet tā kā visi nekad vienlaicīgi uz 100% nenoslogo savu līniju tad ātrums it kā pietiek.

Pāris nedēļas biju novērojis, ka ātrums krietni samazinājies. Pa Latviju bija tikai 170KB/s, bet ārzemes 60KB/s. Aizsūtīju e-pastu ar jautājumu kāpēc tā. Noskaidrojās, ka pēc aparatūras maiņas mājai (maiņa notiks pēc dienas) ātrums atkal būs kā iepriekš. Vakar laikam notikusi minētā aparatūras maiņa un nu Latvijas ātrums ir ~350KB/s, bet ārzemes ~120KB/s. Vienīgi augšupielādes ātrumu gribētos lielāku, jo reizēm ar ~100-120KB/s ir par maz. Nezinu kā ar ātrumu būs pa dienu un vakarā, bet pagaidām esmu apmierināts. Pakalpojuma maksa 10Ls, kas Jelgavai manuprāt ir pat ļoti OK.

Aldems klientiem internetu pieslēdz divos veidos – caur optiku vai izmantojot radio linku. Tiem, kam ir radio links (man arī) ir jārēķinās ar sliktākiem pingiem un mazākiem ātrumiem, kā optikas klientiem. Turklāt, ja radio pieslēgumu mājām nav atjaunotas iekārtas, tad internets var būt ļoti nestabils. Vismaz tādas ir atsauksmes no citiem klientiem. Taču izskatās, ka aparatūras atjaunošana uzņem jaunus apgriezienus, jo pēdējās dienās bijuši krietni uzlabojumi Aspazijas ielā. Ja šīs tendences nemainīsies un kopējais interneta resurss tiks palielināts atbilstoši klientu pieaugumam, tad Aldems būs ISP Nr.1 Jelgavā.

Apskatot ko esmu sarakstījis, izskatās gandrīz pēc reklāmas, bet centos būt cik objektīvs spēju :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.