ATI draiveri, Mozilla Thunderbird, Postfix, Windows Fonti dzīvojas uz Ubuntu

Pēc brīvdienām atkal nedaudz pieķēros pie tālākas Ubuntu apgūšanas. Joprojām neatrisināta problēma bija ATI draiveri. To kā gāja iepriekš varējāt lasīt šeit. Šoreiz rīkojos nedaudz citādāk. Nemeklēju vairs pamācības (draiveru uzlikšanas) dažādos forumos utt., bet joka pēc atvēru ati.com, aizgāju uz draiveru sadaļu un izlasīju viņu pamācību draiveru uzlikšanai. Biju nedaudz pārsteigts, ka ATI piedāvā arī draiveru versiju, kura pati automātiski uzinstalējas. Protams, visi speci saka, ka tas nav labākais variants, jo vēlāk var būt problēmas ar upgrade taisīšanu, bet nu kādēļ lai nepamēģinātu? Lejupielādēju ~55MB smagos draiverus, palaidu instalāciju. Diemžēl tas ko es redzēju nedaudz atšķīrās no tā, kas bija redzams ATI pamācībā, tādēļ es ņēmu nevis Custom instalāciju, bet visu automātiski. Pēc instalācijas pārstartēju datoru. Bija noticis neticamais – nebiju neko nogrāvis un viss joprojām strādāja. Turklāt tagad vairs nebija problēmu ar refresh rate. Uzliktie 100Hz arī tā laikam ir 100Hz, jo acis jūtas labāk, kā iepriekš. Tad atcerējos, ka jāpārbauda vai joprojām kā draiveru ražotājs uzrādās Mesa. Pārbaudīju… Un…. Šoreiz uzrādās ATI, turklāt arī direct rendering strādā. Tātad ATI draiveri tika veiksmīgi uzlikti ar automātisko installeri. Strādā gan refresh rate, gan 3D. Jauki. Vienīgi jācer, ka pie kaut kādiem upgrade nebūs problēmu.

Iepriekš runājoties #ubuntu-lv iekš freenode nosecināju, ka nav gluži vienprātības jautājumā par to kā var pārmest Windows Mozilla Thunderbird profilu (epastus, iestatījumus utt.) uz Linux Mozilla Thunderbird. Nolēmu uztaisīt eksperimentu par kura izdošanos iepriekš minētajās sarunās nebija vienprātības. Paņēmu un brutāli pārkopēju profila mapes no Windows Thunderbird uz Linux Thunderbird. Nedaudz patērēju laiku līdz atradu kur ir īstā profila mape, aizvietoju tās saturu, palaidu pašu Thunderbird. Un tavu brīnumu manas vēstules un visi iestatījumi bija veiksmīgi nomigrējuši. Vienīgi visi extensioni gan bija nobrukuši. Bet tā nav bēda – tos var viegli pieinstalēt. Vēl jāpiemin, ka uz Windows man bija Thunderbird 2.0a, bet Linux Thunderbird 1.5.x.

Tā, kā Thunderbid bija piešķīlies, tad gribējās arī SMTP serveri, jo Interneta provaidera SMTP serveri īsti negribās izmantot. Nolēmu izinstalēt Postfix. Lai gan man nav ne mazākās nojēgas kā viņu vajag konfigurēt, kaut ko uz labu laimi saspaidīju un lieta aizgāja. Notestēju uz epastu izsūtīšanu – viss smuki strādāja. Šo gan visticamāk vajadzēs vēlāk pārinstalēt vai vismaz pārkonfigurēt, kad būšu saņēmies spēkiem lai izlasītu kādu Postfix manuāli. Bet nu pagaidām savu funkciju pilda.

Visbeidzot pēdējai lieta, kuru nolēmu izdarīt – pieinstalēt Windows fontus, jo mani tracināja, ka vairākas Web lapas jāskatās Serif utt. Ar komandu:
$sudo apt-get install msttcorefonts
pieinstalēju čupiņu ar Windows fontiem un nu es varu skatīt Web lapas, kā arī iekšējām aplikācijām izmantot civilizētus (vai precīzāk – pierastus) fontus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.