Veidojam un meklējam krāsu paletes ar Adobe Kuler

Taisot jaunu dizainu kādai Web lapai vai vienkārši pasūtot dizainu kādam citam, mums bieži vien gribās dzīvoties kādu noteiktu krāsu rāmjos. Citiem patīk zaļie toņi, citiem melnie. Zinot vairākus trikus, piemēram, ar Adobe Photoshop ir viegli un ērti izveidot krāsu paletes, kurās krāsas savā starpā nekonfliktē, tātad var tikt izmantotas dizainam. Bet ko darīt, ja nav pieejams Adobe Photoshop vai arī nav zināšanu, kā atiecīgajā programmā darboties? Tādiem nolūkiem Adobe Labs ir izveidots jauns un spēcīgs produkts Adobe Kuler.

Adobe Kuler ir Flash norealizēta Web lapa, kuras vienīgais uzdevums ir atvieglot krāsu palešu izveidošanu. Turklāt var ne tikai izveidot krāsu paletes, bet apskatīt citi cilvēku izveidotās paletes (pēc popularitātes, vērtējuma un jaunākās), tās modificēt pēc saviem ieskatiem, kā arī saglabāt. Protams, ir paredzēta arī krāsu palešu komentēšana. Saglabāšana notiek online datu bāzē, kā arī jūs varat saglabāt peleti “ase” formātā.

Adobe Kuler
Krāsu paletes veidošanas sadaļā darbošanās ir ļoti vienkārša. Mēs varam norādīt kāda tipa paleti vēlamies (sakrītošās krāsas, papildinošās etc.), kā arī norādīt tām konkrētas vērtības izmantojot krāsu rinķi vai arī ievadot atiecīgās vērtības RGB, CMYK, HEx utt. lauciņos. Pēc tam paleti varam saglabāt, lai pie papildināšanas atgriezots vēlāk vai arī padalītos ar citiem.

Adobe Kuler
Šis serviss tika palaists tikai vakar, bet pateicoties lielajam pieprasījumam lapa vakar bija gandrīz nestrādājoša. Savukārt šodien viss atkal ir OK. Tāpēc droši varat doties un izmēģināt šo, visnotaļ ērto un noderīgo servisu.

Ak, jā! Lai pats varētu veidot savas paletes, laigam būs jāpiereģistrējas Adobe. Email adrese netiek verificēta, bet pēc tam tiks izmantota kā Adobe ID.