Svētku salūts un noskaņas Jelgavā

Svecite Jelgava Kā jau daudzās citās Latvijas pilsētās, arī Jelgavā šodien, 18.novembrī, bija novērojams svētku salūts. Nezinu, kā citur, bet Jelgavas salūtu nesponsorē pašvaldība, bet tiek vākti ziedojumi. Iespējams, ka tas ir pareizi, bet man, nez kādēļ, šķiet, ka pašvaldībai ir jāpiedalās salūta organizēšanā vismaz ar tādu pat summu, kādu saziedo iedzīvotāji. Bet laikam Jelgavas lielajiem vīriem ir citas prioritātes.

Bet nu par salūtu un noskaņām kādas valdīja dodoties uz salūta norises vietu. Pirmais, kas ir novērojams ceļā – daudz tautas, turklāt daudzi indivīdi (gan pieauguši, gan jaunieši) manāmi iereibuši, uz trotuāriem un ceļa mētājas gan sadauzītas, gan nesadauzītas pudeles. Laikam, tas piederās pie jebkuru svētku svinēšanas, bet man tas nešķiet normāli. Un ja šķiet, ka pēc gadiem viss ies uz labo pusi, tad tā nebūs. Iemesls vienkāršs – bērni jau tagad mācās kā svētkus ir “jāsvin”. Un ko gan no tiem bērniem var prasīt, ja viņu vecākiem pie vienas rokas ir bērns, bet otrā rokā pudele maisiņš, kuram cauri spīd pudele…

Atgriežamies pie salūta. Lai gan sākumā likās, ka salūts būs neizdevies, jo izšautās petardes (ja tas ir īstais vārds) bija mazas, turklāt kompleksie šāvieni bija ļoti vienveidīgi. Taču aptuveni no vidus situācija uzlabojās. Lietā tika likta “lielā artilērija”, kas izraisīja pamatīgas emocijas skatītāju vidū. Turklāt brīžiem sprādziena troksnis bija tik stiprs, ka nebija patīkams ausīm. Neskatoties uz troksni, jāsaka, ka salūta otrā daļa to noteikti izglāba. Un visā visumā salūts vērtējams visai pozitīvi. Vienīgi ceru, ka nākamajā gadā Jelgavas pašvaldība nāks pulciņā un atvērs savu maku šim pasākumām.